MAKİNELER (ÜRÜNLER)
Bahçe Grubu Tarım Makinaları Hasat Makinaları ve Aletleri Ceviz Soyma, Meyve Presleme ve Salça Makineleri Çeşitli El Aletleri ve Çapalar Diğer Yedek Parça ve Aksesuar
İyi makine iyi servis

2021 Spedo Fruipick Ağaç Silkeleme Makinesi Devlet Desteği Hakkında

2021 Spedo Fruipick Ağaç Silkeleme Makinesi Devlet Desteği Hakkında

 Hidrolik ağaç silkeleme makinesi mühendisliğinin son noktası, sınıfının en üstün başarıya sahip ağaç silkeleme makinelerinden olan SPEDO Fruipick ağaç silkeleme makinesi ceviz, zeytin, badem, dut, erik, kayısı, vişne, Antep fıstığı vb. hasadı için %50 hibe desteği kapsamına girmektedir.

Spedo Fruipick Ağaç Silkeleme Makinesi detaylarını incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz: SPEDO FRUIPICK AĞAÇ SİLKELEME MAKİNESİNİ İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 
 

Hibe desteğini hangi kurum neden vermektedir?

T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI Tarım Reformu Genel Müdürlüğü KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ KAPSAMINDA verilmektedir. Tebliğ No: 2020/25

Destekleme kapsamına girer miyim?

Spedo Fruipick Ağaç Silkeleme makinesi hangi mahsül için alınacaksa (Ceviz, Zeytin, Badem vb.) İlgili mahsül adına kayıtlı min 15 Dekar ÇKS'ye kayıtlı bahçeniz olması ve ilgili tebliğ'de istenenlerin tamamlanması gerekmektedir. Doğru ve güncel bilgiyi bölgeniz yetkili kurumu Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurarak alabilirsiniz.

Başvuru dönemi ne zaman?

 2021 yılı için 20 Şubat 2021 tarihi öncesi başvurular il - ilçe tarım müdürlüklerine verilmelidir. Detaylı bilgiyi bağlı olduğunuz tarım müdürlüğünden alınız. 

Destek miktarı nedir?

İlgili tebliğe göre 20000 - 400000 TL arasındaki ağaç hasat makinelerindeki hibe desteği kdv hariç tutar üzerinden %50 olarak belirtilmiştir. Spedo Fruipick güncel fiyatı 40000 Euro + KDV'dir.
Döviz kuru 9,05 Euro olarak hesaplandığında (başvuru zamanına göre değişebilir) 362000 TL + KDV üzerinden ortalama 181000 TL destek sağlanmaktadır. Fatura kesildiği dönemdeki güncel tutar dolayısıyla değişebilir.


Nereye başvurmalıyım?

Gerekli yönlendirmeler için yetkili kurum tarım il ve ilçe müdürlükleridir. Bu başvurudan sonra makine ile ilgili gerekli evraklar tarafımızda hazırlanır ve size teslim edilir. İlk başvuru il ya da ilçe tarım müdürlüklerine yapılmalı, güncel bilgi alınmalıdır.

Spedo Fruipick belgeleri tam mı? Desteklemeye girer mi?

Spedo Fruipick öncesinde de pek çok kez hibe desteği kapsamında satışını yaptığımız, tüm belgeleri tam, başarısı kanıtlanmış bir ağaç silkeleme makinesidir. Tekerlekli olmasına rağmen kendi yürür özellikte olmadığı için (Traktörle çalışır, şafttan güç alır) destekleme kapsamına girmektedir.

 Spedo Fruipick Belgeleri:

Destekleme belgeleri tarım il, ilçe müdürlüklerince sizden istenecek ve tarafımızca makine ile ilgili olanlar size sunulacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı Uygulama Rehberi:

TC. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI UYGULAMA REHBERİNE ULAŞMAK İÇİN BU BAĞLANTIYA TIKLAYINIZ 


 DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ:

 Kadıoğlu Makine San. Tic. Ltd. Şti. Danışma Hatları: 

0538 332 80 85 

0532 612 40 20 


Tüm hakları saklıdır 2021 Kadıoğlu Makina
Tarmakbir Logo
Kadıoğlu Makine, Türk Tarım Makineleri
İmalatçıları Birliği üyesidir.