MAKİNELER (ÜRÜNLER)
Bahçe Grubu Tarım Makinaları Hasat Makinaları ve Aletleri Ceviz Soyma, Meyve Presleme ve Salça Makineleri Çeşitli El Aletleri ve Çapalar Diğer Yedek Parça ve Aksesuar
İyi makine iyi servis

Merkezkaç Prensibiyle Çalışan Ağaç Silkme Makinesi Nedir?

Merkezkaç Prensibiyle Çalışan Ağaç Silkme Makinesi Nedir?

Bu sistem geleneksel halatlı ağaç silkme makineleri gibi hatta hemen hemen aynı güçte mekanik olarak silkeleme yapmaktadır. Ancak bir farkla… Hidrolik çalışan silkeleme makinelerine benzer frekansta titreşim verir. Bu yeni nesil Merkezkaç sistemini bu yazımda açıklamaya çalışacağım.

Öncelikle ayrıntılarını anlatacağım merkezkaç gücü ile çalışan Modeli — Kadıoğlu Vibrope Maxi:Merkezkaç ile Silkeleme Sistemi Nedir?

Çay taşıyan çaycının çay tepsisini parmağıyla çevirdiğini düşünün. Bu çaycının parmağında çok yönlü bir baskı oluşacaktır. Şimdi de bu tepsinin çok ağır olduğunu ve çaycının kontrolü olmadan hızlıca döndüğünü düşünün. Çaycının ayaklarını yerden kesebilir. 🙂 İşte bu merkezkaç gücü endüstrinin pek çok dalında kullanılmaktadır. Taş eleme makineleri, çeşitli otomotiv uygulamaları gibi. Fransızlar’da bu gücü tam 20 yıldır ağaç silkelerken kullanıyorlar. Artık biz de öyle…

Kısaca Çalışma Prensibi:Avantajı nedir? Dezavantajı var mıdır?

  • Klasik Halatlı Silkme Makinelerine Göre Avantajları:
  • Traktörün sarsılmasının engellenmesi.
  • Silkeleme kuvveti ayarı. (Genç ya da büyük ağaçlar için ayrı ayarlar.)
  • Özellikle acemi kullanıcılar, ya da farklı farklı kişiler kullanacaklarsa acemilikten kaynaklanan hataların önüne geçmesi.
  • Zorlama durumunda makineye ya da ağaca bir zarar gelmemesi.
  • Özellikle hafif traktörlerde daha büyük traktörle iş yapar gibi kuvvetli ağaç silkeleme. Standart Halatlı Silkme silkelemenin gücünün limiti traktörün ağırlığıdır. Ağaç Bu yeni sistemde ise yüksek devirle dönen disklerin merkezkaç kuvvetidir.Klasik Halatlı Silkme Makinelerine Göre Dezavantajları:

  • Nakliye zorluğu. (270 kg.) (Standart Kadıoğlu Vibrope'lar bir otomobilin bagajına rahatlıkla sığabiliyorken. Merkezkaçla Çalışan Vibrope Maxi'de bu mümkün değildir.)
  • Maliyet.

Video’nun 45’inci saniyesinde dev bir ağacı nasıl silkelediğini görebilirsiniz. Ayarı değiştirilerek kullanıldığında genç ağaçları oldukça hassas bir şekilde silkeliyor:Tüm hakları saklıdır 2021 Kadıoğlu Makina
Tarmakbir Logo
Kadıoğlu Makine, Türk Tarım Makineleri
İmalatçıları Birliği üyesidir.